Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Odział przedszkolny

Czcionka:

Zmiany w oddziale przedszkolnym

Nowy rok szkolny, a więc dużo zmian:) 

Od września w oddziale przedszkolnym z maluszkami pracuje Pani Jowita, razem uczą się, bawią i doświadczają wiele nowych rzeczy.

Nie ma co ukrywać bardzo lubią razem spędzać czas, a oto kilka zdjęć z ich wspólnych chwil razem :) (zdjęcia można obejrzeć poniżej w galerii)

 

 

„Pinokio”

 

Aby dzieci mogły trochę odpocząć od wirtualnej rzeczywistości gier oraz bajek emitowanych w telewizji  - wybraliśmy do teatru, który w szczególny sposób potrafi przenieść dziecięcą wyobraźnię w niezwykły świat baśni.

Gromkie brawa, salwy śmiechu, kontakt aktorów z widownią. Tego nie zabrakło podczas spektaklu „Pinokio”, który obejrzały dzieci z oddziału przedszkolnego w dniu 10 listopada w grudziądzkim teatrze. Dla wielu przedszkolaków był to pierwszy kontakt z teatrem.  Pierwszy, lecz z pewnością nie ostatni.

***

JĘZYK GIĘTKI... PRZEDSZKOLAKA

 

W tym roku nasze przedszkolaki już we wrześniu odwiedziła pani Aldona Czyżewska, logopedka z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kwidzynie. Celem wizyty było badanie wybiórcze mowy. Każdy rodzic  obecny przy w badaniu dowiedział się, czy mowa jego dziecka jest prawidłowa. Pani logopedka podpowiadała także jak należy ćwiczyć z dzieckiem, czy wskazana jest konsultacja ortodonty lub innego specjalisty, czy może konieczna jest logoterapia.

Kolejne spotkanie z panią Aldoną Czyżewską to zajęcie otwarte, które odbyło się 24 listopada. Dla dzieci to okazja do zdobycia nowych doświadczeń, dla rodziców możliwość obserwowania swoich pociech podczas zajęć ukierunkowanych na rozwój mowy. To także możliwość skonsultowania ze specjalistką, uzyskania fachowej pomocy, umówienia na zajęcia indywidualne w kwidzyńskiej poradni. 

***

MIKOŁAJ TO TAKI ŚWIĘTY, KTÓRY W IMIENINY ROZDAJE PREZENTY !!!

7 grudnia to dzień szczególny. Buty wszystkich dzieci są czyste i równiutko ustawione. Rodzice nie mają problemów z rannym dobudzeniem swoich pociech. Tak działa mikołajowa magia.

 W tym roku Święty Mikołaj znalazł dla naszych przedszkolaków sporo czasu. Obdarował dzieci prezentami w postaci książek do zerówkowej biblioteczki oraz zabawkowymi telefonami. Każde z dzieci dostało także paczkę ze słodkościami i kolorowankę. Mikołaj także został obdarowany prezentami, które dzieci wykonały poprzedniego dnia i umieściły w swoich kapciach.

 Po wysłuchaniu kolęd pięknie zaśpiewanych przez maluchy, Mikołaj ruszył w dalszą drogę.

Święty Mikołaju bardzo dziękujemy i zapraszamy za rok !!!

 

 

ZMIANY W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

ZMIANY W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

Śniadanie daje moc

Śniadanie daje moc

Występ z okazji Dnia Babci i Dziadka

Występ z okazji Dnia Babci i Dziadka

Jesienny spacer połączony z obserwacją przyrody

Jesienny spacer połączony z obserwacją przyrody

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Sierpień 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny