ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Utworzono dnia 16.07.2016

Zakończenie roku szkolnego to szczególny moment. Po okresie wytężonej pracy i nauki uczniowie czekali na wymarzone i zasłużone wakacje. Dziesięć miesięcy roku szkolnego to czas wystarczająco długi, aby po spełnieniu uczniowskich powinności: nauka, klasówki, kartkówki, konkursy, apele itp. z radością powitać nadchodzące wakacje. Perspektywa ponad dwóch miesięcy wypoczynku sprawiła, że piątkowy poranek 24 czerwca, mimo panującego upału, był bardzo radosny. Dla niektórych uczniów był to dopiero początek nauki i pierwsze świadectwo, dla innych było to zakończenie nauki w szkole podstawowej            i przejście od nowego roku szkolnego do kolejnego etapu edukacji. Dyrektor Szkoły Małgorzata Zaremba powitała przybyłych gości:  Asystenta Wójta Gminy Gardeja panią Kensicką – Knyblewską  Małgorzatę,  przewodniczącą Rady Rodziców, obecnych rodziców, uczniów i pracowników szkoły. W sposób szczególny pożegnała się z uczniami klasy VI, którzy zostali absolwentami naszej szkoły i to dla nich piątek 24 czerwca był ostatnim dniem w murach Szkoły Podstawowej w Otłowcu.
Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy szóstej – tegoroczni absolwenci. Dzień zakończenia roku szkolnego to właściwy czas wyróżnienia uczniów osiągających najlepsze wyniki w nauce. W roku szkolnym 2015/2016 Nagrodę Wójta otrzymały uczennice klasy V:

Libiatowska Maja
Nakonieczna Martyna
Kowalczyk Weronika.

Z klas VI najlepszą średnią i świadectwo z czerwonym paskiem otrzymali uczniowie:
Kamola Dawid
Schaefer Maciej
Milda Natalia
Semczuk Emilia

Wręczone zostały również nagrody za czytelnictwo oraz za 100 % frekwencję.
Po nagrodach za wyniki w nauce nadszedł czas na podsumowanie osiągnięć naszych uczniów i wręczenie nagród za aktywny udział i osiągnięcia sportowe. Wybrani zostali najlepsi sportowcy w roku szkolnym 2015/2016.
Dyrektor szkoły w imieniu własnym i nauczycieli życzyła wszystkim spokojnego wypoczynku, słonecznych i bezpiecznych wakacji. W imieniu wójta gminy Gardeja i własnym życzenia przekazała również pani Kensicka – Knyblewska.
Po części oficjalnej odbyły się spotkania z wychowawcami klas. Były wspólne rozmowy             i refleksje, było wiele radości, ale też i łez wzruszenia - szczególnie wśród szóstoklasistów oraz uczniów klasy trzeciej, które żegnały się ze swoim wychowawcą. Ten rok należy już do przeszłości. Przed uczniami i nauczycielami WAKACJE

DO ZOBACZENIA W PRZYSZŁYM ROKU SZKOLNYM

Utworzono dnia 26.09.2016, 09:50