X GMINNY KONKURS PLASTYCZNY „BARWY JESIENI”

Utworzono dnia 16.12.2018

Dnia 23 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Andrzeja Grubby w Otłowcu dokonano podsumowania X edycji Gminnego Konkurs Plastycznego Barwy jesieni. Pomimo, że jesienna pogoda nastraja na ogół smutno i ponuro, to można ją polubić pod warunkiem, że dostrzeże się specyficzną kolorystykę tej pory roku i towarzyszące jej zjawiska przyrodnicze.

Celem konkursu było między innymi kształtowanie postaw patriotycznych u dzieci, dostrzegania piękna najbliższej okolicy w czasie jesieni oraz uczczenie 100 lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dlatego na tegoroczną edycję konkursu wybrano temat Piękna nasza Polska cała.

Wystawę podsumowującą konkurs otworzyła dyrektor szkoły Małgorzata Zaremba, która przywitała przybyłych gości: Kierownika Referatu Oświaty p. Małgorzatę Kensicką – Knyblewską, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Gardei p. Emiliana Jaworowicza, artystów malarzy naszej gminy- członków jury p.p.Waldemara Patocka i Ryszarda Malajkę, sponsorów, rodziców, laureatów i ich opiekunów.

W konkursie oceniono 93 prace uczniów z terenu Gminy Gardeja.

Jury przyznało nagrody i wyróżnienia następującym uczniom:

KATEGORIA KLASA I

Nagrodę otrzymała Antonina Kowalczyk /GOK Gardeja/ wyróżnienie: Marta Szrubkowska /SP Gardeja/, Zuzanna Krajewska /SP Morawy/, Julia Śliwińska /SP Czarne Dolne/, Igor Lazarowski /SP Cygany/.

KATEGORIA KLASA II

Nagrodzono: Macieja Fałkowskiego /SP Gardeja/, Lenę Dobrzyńską, Wiktorię Nakonieczną i Wiktoria Łapkiewicz /SP Otłowiec/

Wyróżniono prace: Antoniny Pipczyńskiej /GOK Gardeja/, Mileny Katlewskiej /SP Trumieje/ i Oliwii Grzegorzewskiej /SP Otłowiec/.

KATEGORIA KLASA III

Nagrodę przyznano: Marcelowi Słabickiemu /SP Czarne Dolne/ i Marcinowi Rogalskiemu /SP Otłowiec/

Wyróżnienie: Elizie Kubackiej /GOK Gardeja/, Miłoszowi Chrząszczewskiemu i Manuelowi Plichcie /SP Otłowiec/

Organizator konkursu, p. Marta Schaefer składa serdeczne podziękowania sponsorom – dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Gardei, Radzie Rodziców, właścicielom sklepu Maja i Gucio w Otłowcu, Firma Handlowo-Usługowa Jar-Went Jarosław Nakonieczny oraz Pracowni Plastycznej Contra za okazaną pomoc.

Barwy jesieni 2018

Utworzono dnia 16.12.2018, 17:38