SCENA DLA PRZEDSZKOLAKA

Utworzono dnia 31.05.2017
Czcionka:

Dwunastego maja, salę gimnastyczną naszej szkoły opanowały przedszkolaki. Stało się to za sprawą Gminnego Przeglądu Twórczości Dziecięcej SCENA DLA PRZEDSZKOLAKA. Tegoroczne VII spotkanie odbyło się pod hasłem „Kosmiczne dzieci”.

W tym roku celem szczególnym było pokazanie dzieciom konieczności dbania o naszą planetę, jako wspólnego domu ludzi, zwierząt i roślin. Gospodarze zaprezentowali krótkie przedstawienie pt. „Ziemskie dzieci, segregujcie śmieci!”. Dzieci przybyłe z dalekiego kosmosu po obserwacji tego, co dzieje się na Ziemi, uznały za konieczne jej ratowanie. Pierwszym krokiem było pokazanie skutków zanieczyszczania planety oraz nauczenie ziemskich dzieci segregowania śmieci w celu ich ponownego wykorzystania.

Niemal 100 dzieci wspaniale prezentowało się w swoich programach artystycznych. Wiersze, piosenki, taniec, inscenizacje a nawet gra na akordeonie…  za to wszystko należą się gorące podziękowania maluchom i starszakom z oddziałów przedszkolnych w Morawach, Czarnym Dolnym i Otłowca, Przedszkola w Gardei oraz gościom szczególnym z Przedszkola w Marezie.

Ogromne podziękowania należą się również nauczycielkom, które włożyły wiele trudu, aby ich maluchy mogły zaprezentować się na scenie.

Wszystkie dzieci zostały nagrodzone za swoje występy upominkami  a nagrodami dla grup przedszkolnych były książki o tematyce przyrodniczej oraz zestawy Eko do nauki recyklingu.

Nieocenione wsparcie finansowe okazał Referat Ochrony Środowiska, Gospodarki Odpadami i Rolnictwa w Gardei oraz Rada Rodziców naszej szkoły.

Organizatorem imprezy była Izabela Ciemiecka.

SCENA DLA PRZEDSZKOLAKA

Utworzono dnia 31.05.2017, 20:08