SCENA DLA PRZEDSZKOLAKA

Utworzono dnia 03.05.2016

W środę, 27 kwietnia, o godzinie 10.00 na szkolnej sali gimnastycznej wystartował VI Gminny Przegląd Twórczości Dziecięcej SCENA DLA PRZEDSZKOLAKA. Tegoroczne hasło imprezy brzmiało „Bezpieczny przedszkolak”.
 Dzieci  z oddziałów przedszkolnych w Morawach, Cyganach, Czarem Dolnem , z Przedszkola w Gardei,  goście honorowi z Nebrowa Wielkiego oraz oczywiście przedszkolaki z Otłowca, prezentowały się na scenie. Były wiersze, piosenki i przedstawienia mające promować, utrwalać i wyjaśniać zasady szeroko rozumianego bezpieczeństwa.
 Po części artystycznej, ze sceny głos zabrali specjaliści. Pielęgniarka, pani Donata Dzwonkowska wyjaśniała dzieciom, dlaczego same, bez kontroli dorosłych nie mogą zażywać żadnych lekarstw. O niebezpieczeństwie płynącym z samodzielnego rozpalania ognisk oraz obsługiwania kuchenek gazowych i urządzeń elektrycznych mówił strażak, st.  kpt. Grzegorz Ciemiecki. Znaki drogowe pomogli „odczarować” strażnik miejski inspektor Mirosław Iljin oraz policjantka sierż. sztab. Anna Tomaszek.
  Następnym punktem imprezy było zbieranie punktów na kolejnych stanowiskach przygotowanych przez Straż Miejską z Kwidzyna, policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie, strażaka z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie, strażaków z  Ochotniczej Straży Pożarnej w Gardei oraz pielęgniarkę środowiskową.
 W oczach dzieci można było zobaczyć błysk zachwytu i radości gdy mogły przymierzyć policyjny mundur, strażacki hełm, obejrzeć i dotknąć sprzęty przygotowane przez poszczególne służby oraz otrzymać punkty za odgadnięcie nazw tych przedmiotów.
 Na zakończenie imprezy wójt gminy Gardeja pan Kazimierz Kwiatkowski wraz z panią dyrektor Małgorzatą Zarembą wręczyli dyplomy nauczycielkom, które przygotowały dzieci do występów. Przewodniczy Rady Gminy Gardeja pan Edward Cykał wręczył podziękowania dla sponsorów za wsparcie  imprezy.
 Każde dziecko otrzymało drobny upominek, odblask oraz słodkości na drogę powrotną, każda z grup została nagrodzona książkami i zabawkami związanymi z tematem tegorocznej SCENY DLA PRZEDSZKOLAKA.
Organizatorką imprezy była Izabela Ciemiecka.

Gdzie jeszcze można przeczytać o imprezie:
www.strazmiejska.kwidzyn.pl

SCENA DLA PRZEDSZKOLAKA