PODSUMOWANIE PROJEKTU PLASTYCZNEGO „PRZYGODA Z PLASTYKĄ”

Utworzono dnia 12.01.2023

W miesiącach październiku i listopadzie odbywały się warsztaty plastyczne przeznaczone dla uczniów naszej szkoły pt. „Przygoda z plastyką”. Zajęcia prowadzone były w dwóch grupach wiekowych. Uczniowie z klas I – III pracowały pod bacznym okiem pani Marty Schaefer natomiast

grupę z klas starszych ( IV – VIII) poprowadził pan Piotr Schaefer.

Cele projektu to:

• przybliżenie sztuki i różnorodnych technik plastycznych,
  • praktyczna nauka tworzenia prac malarskich z uwzględnieniem umiejętności mieszania farb,
  • zainteresowanie dzieci i młodzieży różnorodnymi formami artystycznymi,
  • integracja dzieci i młodzieży poprzez wspólną pracę artystyczną,
  • rozwijanie talentu plastycznego.

Był to cykl ośmiu zajęć, na których uczestnicy musieli stworzyć prace malarskie przedstawiające martwą naturę z jesiennymi owocami. Dzieci martwą naturę malowały z obserwacji. Kolejnym tematem była interpretacja dzieł wielkich mistrzów. Uczestnicy warsztatów poznawali umiejętność mieszania farb i poprawnego komponowania dzieła. Również budynek naszej szkoły stał się tematem prac malarskich.

13 grudnia w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Gardei na wernisażu otwierającym wystawę zostały zaprezentowane prace plastyczne powstałe na warsztatach.  Na wystawę oprócz autorów prac przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Gardeja pan Kazimierz Kwiatkowski, prezes i wiceprezes „Gardanum” pp. Bożena Rybus i pani Marzena Gimińska, prezes Fundacji Filantropijnej „Projekt” pan Mieczysław Dzikowski oraz koordynator tejże fundacji pani Dorota Kurjata. Oczywiście na wystawę licznie przybyli rodzice i najbliżsi autorów prac.

Zajęcia mogły się odbyć dzięki funduszom Programu „Działaj Lokalnie X Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Lokalnej Fundacji Filantropijnej „Projekt” w Kwidzynie oraz we współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośnicy Ziemi Gardejskiej „Gardanum” i z Gminnym Ośrodkiem Kultury w
Gardei..

Utworzono dnia 12.01.2023, 23:34