Dzień Zdrowego Śniadania

Utworzono dnia 23.11.2022

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. Dlatego 8 listopada wychowawczynie klasy pierwszej i drugiej, p. Małgorzata Zaremba i p. Małgorzata Bania zorganizowały wspólny Dzień Zdrowego Śniadania.

Celem zajęć było:

• zwiększenie świadomości najmłodszych w kwestii prawidłowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania;
  • zachęcenie do poznawania nowych zdrowych smaków;
  • zapoznanie z nową piramidą zdrowego żywienia i stylu życia dzieci i młodzieży;

Dzięki tym działaniom najmłodsi uczyli się, jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie. Dla naszych uczniów był to dzień szczególny – mieli oni przygotować wielką śniadaniową ucztę – wyjątkowe śniadanie! Śniadanie, które miało dać wszystkim MOC, czyli energię do pracy, zabawy i nauki. Śniadanie zostało poprzedzone zajęciami, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku oraz jedzenie warzyw i owoców zamiast słodyczy. Uczniowie poznali nową piramidą żywienia i stylu życia oraz przypomnieli reguły przygotowania posiłków i zachowania się przy stole. Z entuzjazmem uczestniczyli w podjętej akcji. Zapach roznosił się po całej klasie. Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Nie bały się próbować nowych smaków. Pojawiło się wiele pomysłów na kolorowe i zdrowe kanapki. Takie śniadanie było dla nich prawdziwą frajdą. Na ich twarzach malował się promienny uśmiech i  zachwyt. Śniadanie było przepyszne, urozmaicone, niecodzienne …uuum palce lizać!

Niesamowicie zaangażowali się  także rodzice, wyrażając aprobatę oraz uznanie dla takich działań. To właśnie oni dostarczyli  produkty potrzebne do zorganizowania  zdrowego śniadania, za co dziękujemy.

Małgorzata Zaremba

Utworzono dnia 29.11.2022, 23:20